דיור מוגן

 

"...שוק הדיור המוגן בישראל נמצא בתנופה, וימשיך את התנופה גם בשנים הקרובות - כך סבורים בחברת הדירוג "מעלות"; בסקירה שערכה החברה נכתב גם שעליית מחירי הדירות הגדילה את יכולותיהם הכלכליות של קשישים רבים, שמוכרים את דירותיהם ורוכשים יחידות בבתי דיור מוגן..."

 

  11.12.2007  The Marker

 

תושבי דיור מוגן הינם קשישים המסוגלים לנהל חיים עצמאיים ביחידת דיור. בבית הדיור המוגן מסופקים להם מגוון שירותים חברתיים, תרבותיים, רפואיים ואחרים. מספרם של בתי דיור מוגן הולך וגדל בשנים האחרונות, בעיקר עקב יוזמות פרטיות. בנוסף, קיימת עלייה מתמדת ברמת הבתים מבחינת סטנדרטים של בנייה ושל שירותים נלווים כגון בריכה, פעילויות תרבות מגוונות וכד'.

כלכלני D&B מעריכים כי ענף הדיור המוגן צפוי לצמוח בשנים הקרובות בשל העלייה בתוחלת החיים, יחד עם שינוי בתפיסת איכות החיים של האוכלוסייה הבוגרת. לפי נתוני Dun's 100 לשנת 2009, רשת "משען" ממשיכה להיות רשת הדיור המוגן הגדולה ביותר בישראל.

הדירות בדיור המוגן מאובזרות לפי צורכי הדיירים וכוללות בין היתר: ריהוט, לובי, חדר כושר / מועדון בריאות, קפיטריה וחדר אוכל, שירותי כביסה וניקיון, מרפאה, חדרי חוגים ותכניות תרבות ובידור, כמו גם: מערכת תקשורת פנימית ומכשירי מצוקה; שירותי אם בית, עובדים סוציאליים, רכזים חברתיים ואנשי תחזוקה.

בשונה מבית אבות, דיור מוגן הוא מסגרת שבה אנשים מנהלים אורח חיים עצמאי, אבל יחד עם זאת הם נהנים ממערכת של שירותים, השגחה, תשומת לב, תוכן וחיי חברה עשירים.

ההכנסה מכל יחידת דיור נובעת הן מתשלום פיקדון / דמי כניסה חד-פעמיים והן מגביית דמי אחזקה חודשיים.

סכום הפיקדון אותו נדרש לשלם הדייר בעת הכניסה ליחידת הדיור, נע בין 400 אלף ש"ח בפרויקטים בפריפריה ל-2.5 מיליון ש"ח בפרויקטים יקרים יותר. מסכום זה מנוכים דמי שחיקה שנתיים של 3%-2%, בדרך כלל עד גבול של 12 שנים. בנוסף, נגבים מהדייר דמי אחזקה חודשיים שנעים בין 1,500 ל-8,000 ש"ח.

_______________________

אבי שוורץ

מנכ"ל חברת "שני אפיקי ניהול פיננסיים בע"מ", המתמחה במתן פתרונות שיווק ומכירה ייחודיים עבור בתי אבות, דיור מוגן וחברות השמה וסיעוד, בעל מוניטין של למעלה מ- 20 שנה בתחום הגיל השלישי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  קבוצת שני שניר - החברה המובילה בישראל בשיווק ומכירות במיקור חוץ 

Tel:    1-800-33-00-13    l     Fax:   03-7256147   l   Email: contact@shanisnir.co.il    
      כל הזכויות שמורות  ©  2012