עזרה בבחירת בית אבות
מתי אנו זקוקים לייעוץ והכוונה בכניסה לבית אבות?
אחד התהליכים המורכבים אותן עוברות לא מעט משפחות קשור בהיבטים השונים של ההזדקנות של ההורים, זהו נושא מורכב ורגיש ומעורבים בו היבטים נפשיים, רפואיים וכספיים. ישנן הרבה מאוד שאלות שאיתן אתם חייבים להתמודד – זיהוי הנקודה שבה אחד או שני ההורים הופכים לסיעודיים, מהי סביבת הטיפול הנכונה ביותר, מה ההשקעה הכספית הדרושה? מהיכן היא תגיע? מה קורה אם אחד ההורים סיעודי והשני או שנייה בריאים יחסית? אם אתם רוצים להעביר את ההורים לבית אבות, היכן הוא צריך להיות ממוקם כאשר ישנם מספר אחים במשפחה הפזורים בארץ? איך מטפלים בהעברה? אילו הן רק חלק מהשאלות וישנן עוד רבות אחרות שלא בטוח שחשבתם עליהן.
כמו בהרבה תחומים נוספים התפתחה תורה שלמה הקשורה בתחום רגיש זה וישנם בעלי מקצוע מדיסציפלינות שונות אשר עשויים לסייע לכם: עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, רופאים ואנשי כספים. מכיוון שמדובר בסיוע מורכב הוקמו חברות ייעוץ שצברו ידע רב בהובלה וסיוע בתהליכים שכאלו. חברות אלו מספקות שלושה שירותים עיקריים שעליהם נפרט בהמשך.
ההחלטה לעבור לבית אבות
יחד עם ההורים שלכם הגעתם להחלטה משותפת על מעבר לדיור מוגן או בית אבות, כעת נשאלות כמה שאלות מהותיות: מהן החלופות? היכן הן נמצאות? מהי סוג האוכלוסייה ששוהה בהם? מהן העלויות הכספיות? אילו שירותים ניתן לקבל בהם? ההחלטה היא חשובה, בעלת משמעויות כספיות כבדות משקל. וודאי לא תרצו לשמוע על כך שההורים מוזנחים, למרות הסכום הכספי הנכבד אותו הם משלמים. חברה שעוסקת בייעוץ והכוונה לבתי אבות, תדע לתת לכם את הייעוץ הנכון, היא תארגן לכם סיורים במספר בתי אבות ותדע להתאים לכם אחד מהם בהתאם לסך כל השיקולים להם אתם נדרשים. קחו בחשבון שהיצע בתי האבות נכון להיום הוא גדול מאוד ואתם זקוקים למורה דרך מקצועי שינחה אתכם בין סבך האפשרויות.
ייעוץ וניהול תהליך מימוש של זכויות שונות ממשרדי ממשלה ומקורות שונים
אחת הנקודות המהותיות כשעוסקים בתהליכי הזדקנות של ההורים, היא מימוש כל הזכויות להן הם זכאים מהמדינה, אך גם מגופים נוספים כדוגמת ארגונים של ניצולי שואה או חברות ביטוח. אחד השירותים אותן מספקות חברות ייעוץ והכוונה לבתי אבות, הוא סיוע במימוש מלא של הזכויות. במקרים שונים זהו בדיוק הסיוע שיכול להכריע בין קצבה קטנה לקצבה משמעותית, בין מימוש של הטבות כספיות בעלות משמעות או פספוס שלהן. סבך הבירוקרטיה הישראלי גורם ללא מעט אנשים להתייאש ולוותר על סכומי כסף משמעותיים שמגיעים להם כחוק.
סיוע בתהליך המעבר לבית אבות
נקודה חשובה נוספת, היא גם אחרי שקיבלתם החלטה משותפת עם ההורים לעבור לבית אבות, היא המעבר עצמו: חשבו על הורה שלעיתים חי בבית שלו עשרות שנים. לעיתים מדובר במעבר מבית גדול עמוס בזיכרונות ליחידת דיור קטנה כחלק מקומפלקס, שלמרות כל מאמצי המיתוג, נתפס בעיני אנשים כמשהו שיש בו היבטים שליליים. זו בדיוק הנקודה שבה אתם זקוקים ליד מכוונת, כזו שתדע לטפל בפרטים הקטנים ביותר, ותעשה זאת בצורה האיכותית ביותר. לעיתים נדרשים יותר מאיש מקצוע אחד שיסייע לכם במעבר. חברת ייעוץ איכותית, מנוסה בתהליכים שכאלו תדע לסייע לכם ככל הנדרש בתהליך מעבר לבית אבות.
 __________________________________

אבי שוורץ

מנכ"ל חברת "שני אפיקי ניהול פיננסיים בע"מ", המתמחה במתן פתרונות שיווק ומכירה ייחודיים עבור בתי אבות, דיור מוגן וחברות השמה וסיעוד, בעל מוניטין של למעלה מ- 20 שנה בתחום הגיל השלישי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  קבוצת שני שניר - החברה המובילה בישראל בשיווק ומכירות במיקור חוץ 

Tel:    1-800-33-00-13    l     Fax:   03-7256147   l   Email: contact@shanisnir.co.il    
      כל הזכויות שמורות  ©  2012